Amazon Canlı Müzik ve Podcast’e Hazırlanıyor

blank
Amazon, canlı müzik ve podcast’e odaklanan Clubhouse, Twitter Spaces ve Greenroom klonu yeni bir proje üzerinde çalışıyor.
Böyle bir yatırım Amazon açısından podcast ve müzik aboneliklerini desteklemenin yanı sıra birçok açıdan önem taşıyor. Şirket canlı yayınları, sesli asistanı Alexa ve akıllı hoparlör ürünleri aracılığıyla sunabileceği içerik türlerini desteklemenin bir yolu olarak görüyor.
Amazon’un Müzik bölümü tarafından yürütülen girişim, canlı konuşmalar, şovlar ve etkinlikler için bu özelliği kullanmak için ödeme yapan podcast ağlarını, müzisyenleri ve ünlüleri kapsıyor.
Buradaki temel amaç, kullanıcıların Amazon Müzik hesapları aracılığıyla canlı konserlere veya performanslara erişebilmeleri. Şirket, halen sanatçılarla ve canlı ses etkinlikleri için büyük plak şirketleri ile temas halinde.
Özellik, canlı müziğe odaklanmak için inşa ediliyor, ancak teknoloji devi, sızan bilgilere göre, bu girişimin bir uzantısı olarak radyo programlarını ve podcast’leri de hedefliyor.
Amazon’un haber ve spor gibi yerelleştirilmiş podcast içeriğine yatırım yapmak istediği önceden beri biliniyor. Amazon anımsanacağı gibi, bir podcast markası olan Wondery’yi geçen yıl 300 milyon dolara satın almıştı.
Amazon ayrıca yine sızan bilgilere göre canlı sesi, canlı video hizmeti Twitch’e de entegre etmeyi planlıyor.