Apple Podcasts’te Otomatik İndirme Nasıl Çalışıyor?

blank
Apple, Apple Podcasts‘te otomatik indirmelerin nasıl çalıştığını açıklayan yeni bir duyuru yayınladı. Açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Otomatik indirme, dinleyicilerin takip ettikleri podcast’leri mevcut cihazları, konumları veya internet bağlantıları ne olursa olsun herhangi bir cihazdan oynatmasını ve sürdürmesini kolaylaştırır. Apple Podcasts’te, “Otomatik İndirmeler”, dinleyicilerin varsayılan olarak izlediği tüm yayınlar için etkinleştirilir ve hücresel veri kullanımını ve yerel depolamayı korumak için yerleşik korumalara sahiptir.
“Otomatik İndirmeler”, bir cihaz şarj edildiğinde ve Wi-Fi’ye bağlandığında gösteriler için arka planda çalışır. Dinleyiciler şovları izledikçe ve yeni bölümler yayınlandıkça, bu bölümler arka planda otomatik olarak indirilir. Bir dinleyici Apple Podcasts’i açtığında, bu yeni bölümleri “Şimdi Dinle” sekmesinin üst kısmındaki “Sıradaki” kuyruğunda ve “Kitaplık” sekmesinde görecek. Bir aygıtın ayarlarına veya belirli bir yayın için yapılandırılan tercihlere bağlı olarak, bir dinleyici arka planda indirmek yerine Apple Podcasts’i açtığında yeni bölümler indirilmeye başlayabilir. Dinleyiciler, bir bölümün sağındaki indirme simgesine bakarak hangi bölümlerin indirildiğini görebilir.”