Clubhouse’a Konuşmaları Kaydetme Özelliği Geliyor

blank
Clubhouse’un yeni “Replays” özelliği sayesinde kullanıcılar bir odada gerçekleşen oturumu kayıt altına alabilecek, profillerine ya da kulübe kaydedebilecek veya cihazlarına indirebilecek.
Pandemi döneminde yıldızı parlayan Clubhouse, aşılanmanın yaygınlaşması ve karantina süreçlerinin bitmesiyle Türkiye’deki süksesini kaybetti. Andressen Horowitz gibi yatırımcıların desteklediği şirket, kendini güncellemeye devam ediyor.
Bu kapsamda Clubhouse, Ekim ayından itibaren “Replays” özelliğini yayına alacağını duyurdu. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar bir odada gerçekleşen oturumu kayıt altına alabilecek, profillerine ya da kulübe kaydedebilecek veya cihazlarına indirebilecek.
Bu arada odada gerçekleşen konuşmaların herkes tarafından kaydedilemeyeceğini belirtelim. Özellike yalnızca içerik üreticiler ve moderatörlerin kullanımına açık olacak. Odalarda kaydetme seçeneği ise tasarıma eklenen bir düğme üzerinden açılıp kapatılabilecek. Kayıt özelliğinin yalnızca herkese açık odalarda kullanılabildiğini de ekleyelim.