Netflix Podcast’te de Devrim Yapar Mı?

blank
Online video akışı alanındaki yenilikçi teknolojisiyle TV yayıncılığını altüst eden Netflix‘in podcast’e olan ilgisi ve tutkusu güçleniyor.
Video alanında büyük bir değişimin altına imza atan Netflix’in “ses” tarafında da benzer bir etki yaratıp yaratamacağı merak konusu.
Podcast’e ilişkin uzun süredir şirket içinden kamuoyuna farklı haberler ve mesajlar yayılırken bu yöndeki en somut adımlardan birisi geldi ve şirket Podcast Başkanı olarak daha önce Apple Podcasts’te de çalışan N’Jeri Eaton’ı işe aldı.
Eaton, çoğu orijinal dizi ve filmlerle ilgili Netflix’in podcast listesini yönetecek. Netflix, Martin Scorsese’nin “The Irishman” filminin yanı sıra “The Witcher” ve “The Crown” TV şovlarına özel podcast’ler yaptı. Şirket ayrıca, Scottie Beam ve Sylvia Obell’in ev sahipliği yaptığı “Okay, Now Listen” gibi programlarından pop kültürüne ya da yıldızları öne çıkaran podcast’ler de üretiyor.
Kariyerine belgesel film yapımcılığıyla başlayan Eaton, en son Apple podcast’lerinin içeriklerinden sorumluydu ve daha önce NPR’de çalıştı.
blank
N’Jeri Eaton Netflix Podcast Başkanı oldu.