Spotify’ın Yeni Büyüme Hedefi ‘Sesli Kitap’

blank
Müzik platformu olarak yola çıkan Spotify 2019’da Anchor ve Gimlet‘i satın alarak podcast alanındaki büyüme stratejisini duyurmuştu. Bu ilk büyük yatırımlarla birlikte Dünya’nın önde gelen ses platformu olma hedefini de açıklamıştı.
Son iki yılda, Spotify yalnızca podcast yaratıcıları ve dinleyicileri için lider bir platform haline gelmekle kalmadı, aynı zamanda podcasting formatının kendisini de genişletti.
Müzik ve podcast atılımlarının ardından Spotify şimdi de gözünü hızla büyüme eğilimine giren “sesli kitap” pazarına dikti. Bunun için Spotify, dijital sesli kitap dağıtımında Dünya lideri olan Findaway‘i satın almak için kesin anlaşmaya vardığını duyurdu.
Duyuruda, “Sesin geleceğini inşa etme misyonunu ilerletmek için bir adım daha atıyoruz” denildi.
Spotify’ın Baş Araştırma ve Geliştirme Sorumlusu Gustav Söderström, şunları söyledi:
“Findaway’in satın alınması, Spotify’ın sesli kitap alanındaki varlığını hızlandıracak ve bu hedefi daha hızlı gerçekleştirmemize yardımcı olacak. Müzik ve podcast’lerde yaptığımız gibi sesli kitap alanında devrim yaratmak için Findaway’in ekibini, sınıfının en iyisi teknoloji platformunu ve güçlü sesli kitap kataloğunu Spotify’ın uzmanlığıyla bir araya getirmekten heyecan duyuyoruz.”