Google Podcasts Android Arayüzünü Yeniliyor

blank
Google Podcasts, Android cihazlar için yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor ve Google’ın podcast oynatıcısında bazı küçük ama dikkate değer değişiklikler planlıyor.
Google, anasayfa sekmesindeki “Abonelikler” panelinde önemli değişiklikler yaparken uygulamanın sekmelerinden birini tamamen yeniden düzenliyor.
Önceden, abone olunan çalma listeleri sıralanmış ve bir dizi albüm fotoğrafıyla detaylandırılmıştı, ancak bu yeni görünümde yerini, takip edilen yayınların tam ekran ızgara görünümüyle tamamlanan bir “Diğer” sekmesi için kayan satıra bırakıyor. Artık her bölümün, içeriği paylaşabileceğiniz veya bölümleri tek tek “oynatıldı” olarak işaretleyebileceğiniz bir menü simgesi de olacak.
blank
Sol: Eski tasarım. Orta, sağ: Yeni tasarım

“Etkinlik” sekmesi de tamamen değiştirildi. Şimdi, basit bir liste görünümü için sekmeli arayüze bırakarak “Kitaplık” olarak etiketlendi. “Geçmiş” ve “İndirilenler” dahil dört sekmenin tümü ise duruyor, ancak artık aralarında geçiş yapılamayacak.

blank
Sol: Eski “Etkinlik” sekmesi. Sağ: Yeni “Kitaplık: sekmesi.

Bu kullanıcı arayüzü değişiklikleri, Google uygulamasında yapılan sunucu tarafı güncellemesinin bir parçası olarak kullanıcılara geliyor. Ekranınızda “Kitaplık” sekmesi göründüğünüzde güncellemeyi aldığınızı anlayabilirsiniz.