Spotify, Car View Özelliğini Kullanımdan Kaldırıyor

blank
Spotify, yaklaşık 2 yıl önce Android ve IOS’taki mobil uygulamasına, sürüş sırasında basitleştirilmiş bir kullanıcı arayüzü gösterecek bir “Car View (Araba Görünümü)” desteği eklemişti. Ne yazık ki, Spotify artık bu özellik için desteği sonlandırıyor.
“Car View” daha önce Spotify’a yalnızca oynatma kontrollerini, şarkı adlarını ve diğer ilgili bilgileri göstererek arayüzünü basitleştirmesi için destek sunuyordu. Arayüz ayrıca önemli ölçüde daha büyük dokunma özellikleri içeriyordu; şarkı sözleri ve diğerleri gibi dikkat dağıtıcı unsurlar yoktu. Basitleştirilmiş arayüz, Bluetooth üzerinden bir araca bağlandığında otomatik olarak görünüyor ve ayarlardan yönetilebiliyordu.
Şimdi Spotify bu özelliğin fişini çekiyor. Şirket, topluluk forumlarında bu özelliği kullanımdan kaldıracağını da doğruladı ve şunlar kaydedildi:
“Araba görüntüleme özelliğini kullanımdan kaldırdığımızı onaylayabiliriz. Ancak bu, kullanıcılarımızın araç kullanırken Spotify’ı nasıl dinlediğini geliştirmek istemediğimiz anlamına gelmez. Aksine, en iyi araç içi dinleme deneyimini sunmanın çeşitli yeni yollarını aktif olarak araştırıyoruz.”
Bu arada, Spotify’ın halen arabada oynatmayı kontrol etmenin bir yolu olarak “Car Thing” isimli bir cihazı test ettiğini de anımsatalım. 80 dolar değerindeki bu cihazı hem fiziksel hem de sesle kontrol edilmesi bekleniyor. Car Thing cihazının piyasaya sürülmeye hazırlandığı sırada Car View özelliğinin kaldırılması “Acaba bu cihazın satışını desteklemek için mi?” sorusunu akla getiriyor.
Kaynak: 9To5Google