Spotify Soru-Cevap ve Anket Özelliğini Kullanıma Sundu

blank
İsveç merkezli müzik ve podcast platformu Spotify, dinleyiciler ile yayıncılar arasındaki etkileşimi artıracak Soru-Cevap ve Anket özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik yalnızca Spotify’da ve onun alt markası Anchor üzerinden çalışıyor.
30 Eylül 2021 Uluslararası Podcast Günü’nde 160’tan fazla ülkede kullanıma açılan Soru-Cevap ve Anket özelliği çalışma mantığı itibariyle Instagram hikayelerdeki anketlere çok benziyor. Spotify duyurusunda şu açıklamaya yer verildi:
“Tarihsel olarak, podcasting tek yönlü bir yol olmuştur: içerik oluşturucular şovlar yayınlar ve izleyicileri dinler. Ancak podcasting, topluluk oluşturma aracı olma gücüne sahiptir ve Spotify’da hikayenin daha fazlasının olabileceğine inanıyoruz. 
Bu topluluğa ulaşmak için, içerik oluşturucular ve dinleyiciler, içerikle ve birbirleriyle doğrudan etkileşim kurabilecekleri kanallara ihtiyaç duyarlar. Bugün, Uluslararası Podcast Günü için tam zamanında, Spotify ve Anchor, içerik oluşturucuların ve dinleyicilerin daha derinlemesine etkileşim kurmasına yardımcı olacak yeni yeteneklere güç veriyor: Soru-Cevap ve Anketler.
Bu etkileşimli geliştirmeler, dinleyicilerin en sevdikleri podcast’lerin arkasındaki kişilerle etkileşim kurmasını ve içerik oluşturucuların hayranlarından ve dinleyicilerinden doğrudan Spotify’da haber almalarını kolaylaştıracak. Soru-Cevap ve Anketler, dinleyicilerin Spotify uygulamasındaki podcast bölüm sayfalarında şovların yaratıcıları tarafından sorulan kısa soruları yanıtlamasına olanak tanır. Bugünden itibaren, bu özellikler dünya çapında 160 pazarda tüm Anchor yaratıcıları ve Spotify dinleyicileri tarafından kullanılabilir.”