Podcast’inizi nasıl büyütürsünüz? Başarı için stratejiler…

Hangi sektörde, hangi alanda olursanız olun, başarıya “çaba göstermeden”, “emek harcamadan” ulaşılmıyor. Bu, podcast yayıncıları için de geçerli.

Büyük emeklerle harika bir podcast yayınladığınızı düşünüyorsunuz, ama bir türlü istediğiniz dinleyici kitlesini ulaşamıyor, büyümeyi sağlayamıyorsunuz. Eğer hissiyatınız buysa, yalnız değilsiniz…

Yanlış olan ne?

Belki de yanlış olan bir şey yok, eksik kalan şeyler olabilir! Podcast’inizden çok az kişi haberdar olabilir. İyi bir podcast içeriği oluşturmak kadar, o içeriği dinlemesini umduğunuz kitleyi haberdar etmek de bir o kadar önemli.

Birçok podcast yayıncısının yanıldığı ya da farkındalık düzeyinin düşük olduğu konulardan biri podcast’in hedef kitle ile buluşturulması için yapmaları gerekenleri göz ardı etmeleri, önemsememeleri… Sözün başında dedik ya, çaba göstermeden, emek harcamadan olmuyor.

Tamam, iyi bir içerik oluşturmak, teknik olarak kaliteyi mümkün olan en iyi seviyeye taşımak önemli, ama sonrasında dinleyicinin kendiliğinden geleceğini beklemek sıklıkla yaşandığı gibi sizi “hayal kırıklığı cemiyetinin” üyesi olmaya götürür. Sonra suçu podcast’e ve dinleyicilere atarak “küserseniz” yazık olur onca harika içeriğinize ve podcast’inize…

Öyle demeyin, vallahi çok örnek var. İnsan üzülüyor sonra…

İster “bireysel” bir çabanızın, isterse “kurumsal” hedeflerinizin bir parçası olsun, çok değil, biraz daha çaba göstermeniz, sesinizi hedef kitlenize ulaştırmaya yetecek.

Ülkemizde çok önemsenen, üzerinde hakkıyla durulan bir konu değil ama, “strateji geliştirmek, plan yapmak, ona bağlı kalmak, uygulamak, sebat etmek” işin özünü oluşturuyor.

Bu hafta kalp kırıklığınızı onaracak, sizi yarı yoldan çevirecek, ufkunuzu açacak, yeni bir enerji yükleyecek, eksiklerinizi tamamlayacak harika haberlerimiz var!

Geriye yalnızca “vazifeyi” yerine getirmek kalıyor.

Zaten bu blogun sıkı takipçisi olarak vazifeyi yarıladığınızın, beni hayal kırıklığına uğratmayacağınızın işareti olarak kabul ediyorum… 😉

İşte podcast’inizi büyükme yolunda kullanabileceğiniz stratejiler…


Bireysel ve kurumsal profesyonel podcast yayınlarında desteğe ihtiyaç duyuyorsanız Sosyalink Podcast Agency, uzman ekibiyle birlikte sizin ve markanız için çözümler üretmeye hazır. Bireysel ve kurumsal (markalı podcast) podcast’ler ile kurumiçi (dahili) sesli içerik çözümleri ve projelerinde bilgi ve teklif almak için bize bilgi@sosyalink.net e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.