Podcast’te mola vermeniz gerekiyorsa iyi bir plan yapın!

Uzun süredir yayınladığınız bir podcast’iniz var ve bir süredir de bir gerekçeyle yorulduğunuzu, enerjinizin düştüğünü hissediyorsunuz; gardınız ha düştü ha düşecek!

Ne yapmalısınız?

“Amaaaaan canım buraya kadarmış” diyerek kepengi mi indireceksiniz, yoksa başka bir seçenek daha var mı?

Eğer yayınınızı uzun süredir (en az bir yıl diyelim) istikrarlı biçimde devam ettirmeyi başarmışsanız, öncelikle bir tebriği hak etiyorsunuz; kendinizle gurur duyabilirsiniz.

Disiplinli olmak, tutkuyla podcast’inizi sürdürmek gerçekten çok büyük başarı; hele hele çok sayıda yayıncının 5-7 arası bölüm yayınlayıp podcast’ini bıraktığını düşündüğümüzde…

Ama, elbette siz de bir nedenle (ki bazen doğum gibi, bir hastalık geçirmek gibi) ciddi bir yaşam gerçekliğiyle karşılaşabilirsiniz. Gerekçeniz bu kadar mühim de olmayabilir. Bazen de kendinizi tekrar ettiğinizi, motivasyonunuzu kaybettiğinizi düşünebilirsiniz.

Velhasıl, gerekçeniz ne olursa olsun, bazen bir mola vermek, bir süre inzivaya çekilmek, biraz soluklanmak, etrafı şöyle bir incelemek, iç dünyanıza dönmek, uzun uzun düşünmek, yeni deneyimler tasarlamak gerekebilir.

Böyle anlar yenilenmek, başarıyla sürdürdüğünüz podcast’inize yeni bir ivme katmak için önemli bir hamle olabilir.

Eğer böyle bir eşikte olduğunuzu hissediyorsanız, kaygılanmayın; podcast’inize veda etmenize gerek yok, bir ara vermeniz yeterli. Tek yapmanız gereken bir plan yapmak ve neyi, nasıl, niçin yaptığınızı idrak etmek, sonra bunu takipçilerinizle paylaşmak; sizi mutlaka anlayacaklardır.


Bireysel ve kurumsal profesyonel podcast yayınlarında desteğe ihtiyaç duyuyorsanız Sosyalink Podcast Agency, uzman ekibiyle birlikte sizin ve markanız için çözümler üretmeye hazır. Bireysel ve kurumsal (markalı podcast) podcast’ler ile kurumiçi (dahili) sesli içerik çözümleri ve projelerinde bilgi ve teklif almak için bize bilgi@sosyalink.net e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.